top of page

Kodgem A.Ş.

Straight

Bizim Hikayemiz

Küçük yaşımdan itibaren dik durmanın benim için bir problem olduğunu farkettim. Annem beni gördüğü zaman sık sık "Dik Dur Oğlum" derdi. Bu problemi çözebilmek için bir takım fikirler geliştirdim. 
 

- Sırtıma tahta koydum ve bunu kenarlarından kollarıma bağladım beni dümdüz yapmıştı :) ama sırtım yara olmuştu.
 

- Artık bu sorundan kurtulucağımı düşünerek korse almaya karar vermiştik ve korse kullanmaya başladım fakat korseyi çıkardığımda korse yüzünden daha da zayıflayan kaslarım beni daha kötü bir duruma getirdi(ayrıca korse çok rahatsız ediciydi).
 

- Liseye geçtiğim zamanlarda elektronik aletlere olan ilgimden dolayı bu sorunu kardeşimin uzaktan kumandalı arabasının motoru ile çözebileceğimi düşündüm ve motoru söküp onu duruşum bozulduğu zaman beni uyarabilecek şekilde sırtıma yerleştirdim ve akım geçebilecek şekilde boynuma ve pantolonuma kablolar bağladım, tabi pili de cebime koyuyordum. Bu yöntem bir nebze işe yaramıştı çünkü annemin beni eğik(kambur) gördüğünde uyarması işini bu yaptığım icat :) ile çözmüştüm. Ama hala uygulanabilir değildi çok büyüktü her yerim kablo olmuştu.
 

- Üniversiteye geçtiğimde sorunum hala devam ediyordu ve hala bu sorunu tam olarak çözümleyebilen bir ürün yoktu piyasada bunun üzerine lisede yaptığım basit demonun bir gelişmişini yapmaya karar verdim ve helikopter motoru kullanarak sırtıma yara bantları ile yapıştırılabilir bir model yaptım. Bu bayağı işe yaradı ama tek sıkıntısı kendim sırtıma takmakta zorlanıyordum ev arkadaşımdan yardım almak zorundaydım. Ayrıca sabit bir aralıkta olmak gerekiyordu yani kalibre edilemiyordu.
 

- Okul bitti ve çalışmaya başladım ve bu sorunu çözmek adına üniversitede versiyon 2 sini yaptığım bu girişimimi geliştirmeye karar verdim ve sonunda benim gibi dik durma konusunda sıkıntı çeken herkese çözüm yolu olacak olan Straight'ı geliştirdim. 

Bugün STRAIGHT'ı tüm dünyaya satmak adına üretime geçiyoruz. Siz de bu girişimde bizimle beraber olun...

IMG_1978.jpg

Fatih Durmaz

Kodgem Şirket CEO' su

Bilgisayar Mühendisi

IMG_2033.JPG

Hatice Durmaz

Kodgem Şirket Yöneticisi

Ekonomist

Ekibimiz

deniz_demir_kodgem.jpeg

Deniz Demir

Görsel Yapımcı

Otomotiv Mühendisi

emre_doganer_kodgem.jpeg

Emre Doğaner

Funnel-Marketing Uzmanı

Bilgisayar Mühendisi

IMG_2031.JPG

Nergiz Çağ

Mobil Uygulama Tasarımcısı

Grafik Tasarımcısı

IMG-20160709-WA0002.jpg

Ali Rıza Yücefaydalı

Android Uygulama Geliştirici

Bilgisayar Programcısı

bottom of page